Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vize randevusu

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın bu süreçte iki farklı seçeneği bulunmaktadır. Dileyenler kendileri evraklarını temin edebilir ve Yunanistan Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile şahsen görüşerek başvurularını tamamlayabilirler.

Bu süreçte evraklarda bir hata tespiti halinde ücret iadesi ya da evrak konusunda uyarı olmaksızın ret alınabilir. Bu sebeple genelde ikinci seçenek olan visa center hizmeti aracılığıyla Yunanistan vizesi başvurusu yapmak tercih edilir.

Bahsedilen bu seçenekler yalnızca kısa süre vizeler yani Schengen vizesi için geçerli olup söz konusu Yunanistan oturum izni gibi uzun süreli vizeler olduğunda şahsen Konsolosluk ile görüşme yapılması zorunlu tutulur.

Bu vizelerde her ne kadar Konsolosluk yetkilileri ile mülakat zorunlu tutulsa da evrakların beyan edildiği şekilde hazırlanması ya da süreç hakkında bilgi alınabilmesi için yine yetkili vize merkezlerine danışılabilir.

Yunanistan vizesi almak isteyenlerin evraklarını uygun kategoride hazırlaması gerekir. Örnek vermek gerekirse Yunanistan ticari vizesi almak isteyenlerin iş ortağı firmadan; Yunanistan ziyaret vizesi almak isteyenlerin Yunanistan’daki yakınlarından davet mektubu almış olması zorunludur.

Bu gibi vize kategorisine göre değişen belgeler konusunda dikkatli olunmalıdır. Ayrıca Yunanistan vize başvuru formu gibi yine vizenin türüne uygun şekilde hazırlanması gereken belgelerde de hassasiyet gösterilmesi gerekir.

Yunanistan Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Yunanistan Konsoloslukları kendi bulunduğu bölgedeki illere hizmet vermekte, bu nedenle direkt Konsolosluğa başvuracak olanların merkez ile başvuruda bulunmak için seyahati gerekebilmektedir. Konsolosluk çalışanları, başvuru için ulaşan adayları vize birimine yönlendirir ve uygun bir tarihe çalışma saatleri içerisinde randevu verir.

Bu randevu kapsamında kişiden evrakları teslim alınır ve ek olarak parmak izi kaydı alınır. VIS adı verilen sistem kaydının her 5 senede 1 yenilenmesi gerekir. İstisna durumlar haricinde Yunanistan vize başvurusu yapacak olan herkesin parmak izinin alınması zorunludur.

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan Vize Randevusu

Vize başvurusunu yapmak için visa center hizmeti almayı dileyenlerin ise kendilerine en yakın yetkili danışma merkezine başvurması yeterli olacaktır. Yunanistan vize başvurusu parmak izi alınma işlemi her durumda şart olduğundan vize merkezine danışanların da randevu yoluyla bu işleme tabi tutulması gerekir. Evraklar hakkında bilgi almak isteyenlerin randevu olmaksızın hizmet alacağı kurumu ziyaret etme şansı vardır.

Ancak sıra beklememek, zamandan tasarruf edebilmek amacıyla randevu yoluyla visa center çalışanlarıyla görüşülmesi önerilmektedir. Ayrıca evrak teslimi, kontrolü ve parmak izi için her koşulda Yunanistan vize başvuru randevusu alınması gerekecektir. Yine iletişim bilgileri üzerinden ulaşıldığında randevu verecek olan bu kurumların, online randevu sistemi üzerinden de uygun bir tarihe randevu vermesi mümkündür.

Yunanistan Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Yunanistan Vize Randevusu S.S.S

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kısa süreli Yunanistan vize randevuları yetkili vize başvuru merkezlerinden, uzun süreli Yunanistan vize başvuruları Yunanistan konsolosluklarından şahsen alınır. İstanbul’da bulunan Yunanistan Başkonsolosluğu D ve C tipi vize başvuruları için her Salı 09:30-13:00 arası randevulu ziyaretçi kabul edilmektedir +90 212 393 8290/1/2/4 numarasını arayarak veya grgencon.konfa.gr / visaistfa.gr mail adreslerinden hafta içi 09:00-16:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vize Randevusu Sonrasında Vize Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Vizesi Kaç Günde ÇıkarYunanistan‘a seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarımızın vize başvurusu için gerekli tüm evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri şartıyla vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 7 ile 15 iş günü bir süre aralığında gerçekleşmektedir.

Yunanistan Vize Randevusu Kapı Vizesi Ne Zaman Başlıyor 2023?

Yunanistan kapı vizesi uygulaması, genel olarak 1 Mayıs ve 30 Eylül tarihleri arasında geçerlidir. Yunanistan Konsolosluğu, Yunan adaları kapı vizesi için geçerli olacak kesin tarihleri her yıl Mart ayında duyurmaktadır.