Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan vize başvuru formu nasıl doldurulur

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan vize başvuru formunu Yunanca doldurmak ve Yunanistan Konsolosluk görevlilerine teslim etmek esastır. Yunanca olarak doldurulmayan Yunanistan vize başvuru formları kabul edilmemekte ve dikkate alınmamaktadır.

Bu nedenle de Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisine yaşayan vatandaşlar Yunanistan vize başvuru formunu Yunanca bir yeminli tercüman ile düzenlemelidir.

Evraklarda Yunanca aslı istene belgeler konsolosluk tarafından belirlenmiş ve aslına uygun olarak da istenmektedir. Diğer ülkelerde olduğu gibi başvuru yapılan her ülkenin dilinde vize başvuru formunu doldurmak esastır.

Vize başvurusu yapacak olan şahısların sadece vize başvuru formunda değil diğer evraklarda da gereken özenle Yunanca aslı istene belgeler doğru şekilde doldurulmalı ve teslim edilmelidir. Yunanistan vize başvuru formu tükenmez kalem ile büyük harfler ile doldurulmalıdır.

İmza atılan bölüm ise başvuru sahibi tarafından imza atılarak teslim edilmelidir. Eğer başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise bu durumda yasal vasisi ya da ebeveynlerinden birisi bu kısmı doldurmalıdır.

YUNANİSTAN VİZESİ BAŞVURU FORMU NASIL ALINIR?

Yunanistan vizesi başvuru formunu Yunanistan Konsolosluğu’nun kendi resmi internet sitesinden almak mümkündür. Bilgisayardan girildiği taktirde indirme yaparak kayıt yapılabilir.

Yazıcıdan çıkartılan belge gerektiği şekilde doldurulur. Ardından yetkililere teslim edilir. Aynı zamanda da vize başvuru merkezlerinden de Yunanistan vize başvuru formuna ulaşmak mümkündür.

Bu merkezler danışmanlık yapan yerlerdir ve vize başvuru formunu bulundurmaktadırlar. Buradan temin edilen vize başvuru formlarını da aynı şekilde Yunanca olarak doldurup teslim edilebilir.

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Başvuru formunu doldururken bütün bilgilerin diğer sistemlerde bulunan bilgiler ile tutarlı olmasına dikkat edilmelidir. Farklı bir bilginin doğruluğunu ispatlamak için ek evrak sunmak gerekebilir. Konsolosluk yetkilileri bu belgeleri belirli bir sürede yeniden incelemeye alacaktır.

YUNANİSTAN VİZE BAŞVURU FORMU DOLDURURKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

Yunanistan vize başvuru formunu İngilizce ve Yunanca  olarak doldurmanız gerekecektir. Başvuru formunu kesinlikle tükenmez kalem ile doldurunuz. Formda büyük harfler kullanmaya özen gösteriniz. Bilgilerin üzerini çizme ya da karalama gibi işlemlerde bulunmayınız.

Biyometrik fotoğrafınızı belirlenen kutucuğa belirlenen ölçülerde iliştirmenizi yapınız. En alt kısımda bulunan imza bölümünü de tamamladıktan sonra bilgilerinizin doğruluğunu ve yazım hatası olmadığını teyit ediniz. Bu hususlar dikkat edilmesi gereken küçük ama önemli ayrıntılardır.

İmzanızın aynı zamanda pasaportunuzda bulunan imza ile aynı olması yetkililerin göz önüne alacakları bir diğer noktadır. İmzalar uyuşmalı ve pasaporttaki imza ile birebir uyuşmalıdır.

Bu kurallar Yunanistan vize başvuru formunda dikkat edilmesi gereken kurallardır. Yunanistan konsolosluğu vize başvurusunu ince eleyip sık dokuduğu için bilgilerin eksiksiz ve anlaşılır şekilde olmasına özen göstermekte fayda vardır. En ufak bir tereddüt yetkililerin vize başvurusunu reddetmesine sebebiyet verebilir.

VİZE BAŞVURUSU NE GİBİ DURUMLARDA REDDEDİLİR?

Vize başvurusu yetkilerin ilk belgeleri incelemesiyle başlar. Bu belgelerde bir yanlışlık olması halinde vizeniz reddedilir. Bir daha vize başvurusu yaptığınızda ise bu sorunlar da dikkate alınarak yeniden bir gözden geçirme işlemi yapılır.

Fotoğrafın biyometrik ölçülere uygun olmaması halinde ya da bu fotoğraflarda atkı, bere gibi aksesuar kullanımı vizenin reddedilmesine sebep olabilir.

Fotoğrafta yüzünüz açıkça görülmeli ve alnınız kapalı olmamalıdır. Yüz hatlarının iyi görünmediği biyometrik fotoğraflar ret cevabı almanıza sebep olabilir. Bir diğer nokta ise evraklardaki yanlış bilgiler olabilir sizin bilgilerinize erişilen panelde yer alan bilgiler ile başvuru formunda yer alan bilgiler paralel olmalıdır.

Bu tutarsızlık da yine ret cevabı almanıza sebep olabilir. Bu noktalara dikkat ederek vize başvurunuzdan ret cevabını almayı minimuma indirebilirsiniz.

VİZE BAŞVURUSU NE KADAR SÜREDE AÇIKLANIR?

Yunanistan vize başvurusu için öncelikle ne seyahati için gidiyorsanız ona göre belgeler değişmektedir. Bu belgeleri eksiksiz verdiğiniz takdirde 3 ile 15 gün arasında bir cevap alabilirsiniz. Ancak bu süre ek evrak isteme talebinde bulunması haline uzayabilir.

Bu süre konsolosluk yetkililerinin çalışma esasına bağlıdır. Bütün evraklar ikna edici olursa kısa sürede vizenize ulaşabilirsiniz. Ancak eksik evraklar bulunması halinde ya da yetkililerin ek evraklara ihtiyaç duyması halinde bu süre uzayabilir.

Yapacağınızın seyahatin türü de vize işlemlerinizin süresini kısaltabilir ya da uzatabilir. Ticari amaçla alınana vizeler daha kısa sürede çıkabilir ya da seyahat tatil vizeleri daha uzun sürede çıkabilir.

Yunanistan Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Yunanistan Vize Başvuru Formu S.S.S

Yunanistan başvuru formu nasıl doldurulur?
.

Yunanistan Ulusal Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Ad, soyad ve varsa eski soyadı bilgileri.
Doğum tarihi, doğum yeri ve başvuru sahibinin doğduğu ülke bilgileri.
Medeni durum bilgisi ve varsa kaç çocuğu olduğu bilgisi.
Cinsiyet, uyruk ve varsa eski uyruk.
Seyahat belgesi türü, numarası, veriliş ve son geçerlilik tarihi.

Yunanistan vize başvurusu nereden?

Uzun süreli yapılacak olan vize başvuru işlemleri için doğrudan Yunanistan Konsolosluğu’na veya Yunanistan Büyükelçiliği’ne başvuru yapılabilir.

Yunanistan vizesi almak zor mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yunanistan vizesi almak bir çok açıdan kolaydır. Yunanistan vizesinin kolay alınmasını sağlayan faktörler kısaca şöyle: Yunanistan ile Türkiye arasındaki coğrafi yakınlık vatandaşlarımızın seyahat amaçlarını her zaman inandırıcı kılmaktadır.