Yunanistan Ankara Büyükelçiliği

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği

Yunanistan’a seyahat etmek isteyen tüm Türkiye cumhuriyeti vatandaşları ve diğer ülke vatandaşları gereken işlemler için başvuru yapmak üzere Ankara’da bulunan Yunanistan Büyükelçiliği’ne müracaat etmesi gerekir.

Yapılacak olan bütün işlemler için Yunanistan Büyükelçiliği gerekli talimatlar ile evrak belirlemiştir. Bu evrakları teslim eden kişiler Büyükelçilik içerisinde bulunan konsolosluk kısmına teslim edebilirler. Büyükelçilik binası diplomatik ilişkilerin sağlandığı bir mercidir.

YUNANİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Yunanistan Büyükelçiliği  Yunanistan’a seyahat etmek isteyen vatandaşların işlemlerini vize ve Türkiye’de ikamet eden Yunanistan vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

Ancak Büyükelçilik binası belirli gün ve saatlerde kapalı konumda bulunmaktadır. Bu saatler dışında randevu verilmemekte ve işlem alınmamaktadır.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri hafta içi Pazartesi ve Cuma günleri sabah saat 09.30 ile öğleden sonra 17.00 saatleri arasında yer almaktadır.

Bu saatler içerisinde işlemleri olan şahıslar evraklarını teslim etmek üzere aşağıda açık adresi bulunan Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne gidebilirler.

Bu saatler dışında ise resmi tatil günlerinde de Büyükelçilik binası kapalı konumda bulunmaktadır.

Resmi tatil günleri Yunanistan ve Türkiye’nin resmi bayram ve tatillerine göre hazırlanmaktadır. Bu yüzden bu resmi tatil günlerini dikkate alırken Yunanistan resmi tatil günlerini de dikkate almak gerekmektedir.

Resmi tatil günleri

1 Ocak 2019           Yılbaşı

6 Ocak 2019           Dini Bayram

19 Şubat 2019       Dini Bayram

25 Mart 2019        Ulusal Bayram

6 Nisan 2019         Paskalya

9 Nisan 2019         Paskalya

1 Mayıs 2019         İşçi Bayramı

4 Haziran 2019   Ramazan Bayramı

11 Ağustos 2019 Kurban Bayramı

28 Ekim 2019         Ulusal Bayram

25 Aralık 2019       Noel

26 Aralık 2019       Noel

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Yunanistan’a seyahat etmek isteyen ve Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’nden başvurusunu yapacak olan şahıslar için ikamet ettikleri bölgeye göre müracaat edecekleri Yunanistan Konsolosluğu bulunmaktadır. Yunanistan Ankara Büyükelçilik binasının bulunduğu Ankara ilinin çevre illeri de bütün işlemler için kabul edilen ikamet alanı içerisine girmektedir. Bu iller şöyledir; Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, Karaman, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sivas, Şırnak, Tokat, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Yozgat illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmalıdır.

Kısa süreli Yunanistan seyahatleri için yapılan vize başvuruları doğrudan Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilmemektir.

Kısa süreli Yunanistan vizeleri olarak kabul edilen Yunanistan Turistik Vizesi, Yunanistan Ticari Vizesi, Yunanistan Aile Ziyareti Vizesi ve Yunanistan Transit Vizesi başvuruları Vize Hizmet Merkezlerine yapılmalıdır.

YUNANİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ ANKARA ULAŞIM

Ankara’da merkezi noktada bulunan adrese toplu taşıma ve özel araç ile ulaşım sağlamak mümkündür. Gaziosmangazi semtinde ve Zia Ür Rahman Caddesi üzerinde yer almaktadır. Açık adres şu şekildedir; Kazım Özalp Mh. Ziaur Rahman Cd. No:9 Pk:06700 Çankaya/Ankara

Yunanistan Konsolosluklar sayfamızı ziyaret ediniz.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği S.S.S

Ankara’da Yunanistan Vizesi Nereden Alınır?

Ankara ve çevre illerde ikamet eden kişilerin Yunanistan vizesi için Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru da bulunmaları gerekir. Ancak kısa süreli vize başvurularını, Yunanistan Ankara Büyükelçiliği doğrudan müracaat kabul etmezken; Elçiliğin yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezleri üzerinden işleme almaktadır.

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İstanbul’da bulunan Yunanistan Başkonsolosluğu D ve C tipi vize başvuruları için her Salı 09:30-13:00 arası randevulu ziyaretçi kabul edilmektedir +90 212 393 8290/1/2/4 numarasını arayarak veya grgencon.konfa.gr / visaistfa.gr mail adreslerinden hafta içi 09:00-16:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Adresi ve Telefon Numarası Nedir?

Addres: Kazım Özalp Mh. Ziaur Rahman Cd. No:9 Pk:06700 Çankaya/ankara, 06700

Telefon: (0312) 448 03 87

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi Nedir?

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, Karaman, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sivas, Şırnak, Tokat, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Yozgat.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri Nedir?

Yunanistan Ankara Konsolosluğu Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma , Saat: 09:30 – 17:00 arası
Konsolosluk Ofisi
Ankara Konsolosluk Ofisi Görevleri: Konsolosluk bölümü, konsolosluk ve hukuk işlemleri ile ilgili hizmet vermektedir. Konsolosluk bölümü yetki alanı içerisinde vize değerlendirme ve onaylama, nüfus kayıt işlemleri, imza tasdiki ile kopyaları tasdiki, aile ve hukuk işlerinin yanı sıra acil durumlarda Yunanistan vatandaşlarına yardım hizmetleri de yer almaktadır.