Samos Adası Kapı Vizesi

Samos adası kapı vizesi ücret

Samos Adası Kapı Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden diğer ülke vatandaşları eğer Samos Adası’na kapı vizesi almak istiyorlar ise aşağıda yer alan evrakları hazırlayarak seyahat acentelerine ya da vize başvuru merkezlerine iletebilirler.

Konsolosluk evrakları bu birimler aracılığı ile almakta ve randevu saatinden itibaren 4 gün içerisinde sonuçlandırarak şahısların tarafında kapı vizesi ile ilgili ret ya da kabul cevabını vermektedirler.

Samoz Adası kapı vizesi almak isteyen şahıslar 15 gün süre ile tek ya da çift girişli olarak bu adaya giriş izni sahiplenmiş olurlar. Yunanistan ve diğer schengen ülkelerine geçişe izin verilmez. Sadece kapı vizesi kabul edilen adalara geçiş hakkı tanınmaktadır.

Bu nedenle şahıslar eğer diğer schengen ülkelerine ve Yunanistan’a seyahat edecekler ise buna göre vizelerini almalıdır. Vize başvurusu ve amacı önemlidir. Konsolosluk yetkileri başvuru formunda yer alan vize başvurusuna ve seyahat amacına uygun olarak vize vermektedir.

Bunun dışında başka amaç ile seyahat edilmesine izin verilmez. Bu durumda da sadece Samos Adası’na tek sefer ya da çift giriş hakkı tanınmaktadır.

Şahıslar birden fazla giriş hakkı elde edemezler ve 15 gün süreden daha fazla Samos Adası dâhil diğer kapı vizesi uygulaması dâhilinde bulunan adalara da bulunamazlar.

Aşağıda yer alan hususlar dikkate alınarak kapı vizesi başvurusu yapılmalı ve feribot ile ulaşım sağlayacak şahıslar önceden biletlerini almalıdır. Vizenin çıkış süresi yaz dönemindeki seyahat yoğunluğuna göre değişmektedir.

SAMOS ADASI KAPI VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Samos Adası’na kapı vizesi almak isteyen ve aşağıda bulunan evrakları hazırlayan şahıslar bütün evraklarda yer alan bilgilerin doğruluğundan emin olmalıdır.

Bu evraklarda yer alan belgeleri ilgili yerlere atılan imza ile onaylamak esastır. Şahıslar bilgilerde doğru olmayan beyanlara yer verirse bu durumda konsolosluk yetkilileri vize başvurusunu ret ile sonuçlandırmaktadır.

Pasaport: Pasaportun fotokopisi teslim edilmelidir. Seyahat sonrasında en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir.

Kimlik fotokopisi: Nüfusa kayıtlı olunan kimlik belgesi fotokopisi bulunmalıdır.

Samos Adası Kapı Vizesi

Samos Adası Kapı Vizesi

Fotoğraf: 2 adet biyometrik olarak çekilmiş fotoğraf verilmelidir ve biyometrik fotoğraf kurallarına uygun olarak çekilmiş olmalıdır.

Banka Hesap özeti: Son 3 aylık banka hesap dökümünüzün en az 2500 TL. bakiyeli olması gerekmektedir.

Vize başvuru formu: Schengen vize başvuru formunun doldurulup başvuru sahibini imzasını taşıması gerekir. Bilgisayar ortamında büyük harflerle doldurulmalıdır.

Samos Feribot Bileti:  Gidiş – Dönüş veya Gidiş – Açık bilet şeklinde alınabilir. Kapı vizesi ile girilen Yunan adalarında en fazla 15 gün kalabileceğinizi unutmayınız.

Onaylı Otel rezervasyonu: Samos Adası kapı vizesi başvurusu yapan kişiler adada kalacakları otelin ya da evin adresini bu adreste kalacaklarına dair belgelerini konsolosluk yetkililerine sunmalıdır.

Bu otel rezervasyonu ya da kalınacak herhangi bir evin adresi olabilir. Otel rezervasyon bilgilerini konsolosluk görevlileri ile paylaşmak esastır. Gerekli durumlarda yetkililer şahıslardan bu evrakları eksik olması durumunda talep edeceklerdir.

Samos Adası Yunanistan Kapı Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

*Samos adasına feribot ile yapacağınız seferlerde adaya gidiş ve adandan dönüş tarihlerinizin net olması gerekmektedir. Konsolosluk yetkilileri bu tarihleri dikkate alacaktır.

*Otel rezervasyonlarının ödemesi yapılmış olmalıdır. Birlikte seyahat ettiğinizi kişilerin isimleri otel rezervasyonlarında yer almalıdır.

*Vizenize onay verildikten sonra tarihlerde herhangi bir değişiklik yapamazsınız. Bu yüzden son seyahat tarihi kararınızı bildirmeniz iyi olacaktır.

*Başvuru formu İngilizce doldurulacak olup Türkçe karakterler kullanılmamalıdır.

*Pasaportunuzda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine giriş mührü var ise vizeniz onaylanmayacaktır. Ancak pasaport değiştirerek işlem yapabilirsiniz.

*Yunanistan kapı vizesi tek veya çift girişli verilebilmektedir, çok girişli verilmemektedir. Çıkış yapan şahıslar tekrar giriş sağlayamazlar.

Kalış süresini aşan kişiler için hukuki yaptırımlar olabilmekte olup sonraki vize başvurularında ret alma durumu ortaya çıkabilir.

*Samos vize başvurunuz ret kararı ile sonuçlanırsa, ödediğiniz ücretin geri iadesi mümkün değildir.

*Yabancı uyruklu vatandaşlar Türkiye oturum izni kartlarını, Rus, Ukrayna ve Beyaz Rusya vatandaşı olan kişiler kimliklerinin fotokopisini mutlaka ibraz etmelidirler.

*Yunanistan kapı vizesi ile bilgiler döneme göre yeni prosedürleri ortaya çıkabildiğinden verilen bilgilerin Yunanistan Konsolosluğundan teyit edilmesi önemle tavsiye olunur.

SAMOS ADASI KAPI VİZESİ ÜCRETİ

Samos Adası kapı vizesi ücreti her yıl sezonda güncellenmektedir. Nisan ayında başlayan kapı vizesi başvuruları Ekim ayına kadar yapılabilmektedir.

Vize ücreti Yunanistan makamlarına ödenen harç ücreti ve vize başvuru merkezi işlem bedellerini içermektedir. Ortalama 60 Euro olan Samos Adası kapı vizesi ücretinin seyahatten önce ilgili acente veya işlem yapılan yerden teyit edilmesi gerekmektedir.

Sakız Adası Kapı Vizesi sayfamızı ziyaret ediniz.

Samos Adası Kapı Vizesi S.S.S

Samos Kapı Vizesi Ne Kadar?

Vize toplam maliyeti 55 € olup, bu tutarın tamamı evraklar ile birlikte TURYOL ÇEŞME ofisine ödenmesi gerekmektedir. 0-12 yaş çocuklar içinde aynı evraklar geçerli olup, vize ücreti toplam 20 €’dur. Vizenin yunan polisi tarafından reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz.

Samos Kapı Vizesi Nasıl Alınır?

Samos (Sisam) Adası Kapı Vizesi Nasıl AlınırSamos (Sisam) Adası kapı vizesivize başvuru merkezleri veya akredite acenteler aracılığı ile yapılmaktadır. Sisam kapı vizesi başvurusunun, seyahat tarihinden en az 4 gün önce yapılması gerekmektedir.

Samos Adası Vize İstiyor mu?

Samos Adası seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerin seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için Yunanistan Kapı Vizesi veya Yunanistan Schengen Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.