NEDİR?

Yunanistan’a gezi, eğlence gibi şeyler için seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (bordo) pasaport hamilleri Yunanistan Turistik Vize müracaatında bulunmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Hususi, Diplomatik ve Hizmet Pasaport sahipleri ise 180 gün ortamında 90’ü aşmayan seyahatleri amacıyla Yunanistan Turistik vize müracaatı gerçekleştirme mecburiyetinde değildirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Turistik vizesi şahıslara en çok 180 günlük olarak verileceği gibi 1 haftalık, iki haftalık olarak da turistik vizesi alınması mümkündür.

NEREYE BAŞVURULUR?

Türkiye’de tespit edilen Yunanistan Konsolosluğu’na müracaat yapılır.

Ada Vizeleri S.S.S

Hangi Yunan Adalarına Vizesiz Gidilir?

Kapı Vizesi Geçerli Olan Yunan Adaları

Eğer kıyılarımıza yakın Rodos, Kos, Midilli, Meis, Sakız, Sisam adalarına seyahat planlıyorsanız seyahat acentesi vasıtası ile kapı vizesine müracaat edebilirsiniz.

Yunan Adalarına Kapıda Vize Kalktı mı?

Schengen Anlaşması’na dayanan Yunan vize rejimi, havalimanlarında uçak değiştirecek, yani Yunanistan‘dan transit geçecek olan umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımıza dahi vize zorunluluğu getirmektedir. Sınır kapılarında vize verilmesi uygulaması bulunmamaktadır.

Midilli Kapı Vizesi Ne Kadar?

Kapı vize ücreti 55 € dur. Doğu Ege adaları olarak bilinen, Rodos , Kos (İstanköy),Midilli (Lesvos), Meis, Sisam Yunan adalarına seyahatlerde, kapı vize uygulamaktadır.