Yunanistan Vize Reddi Nedenleri

Yunanistan vize red nedenleri

Yunanistan Vize Reddi

Yunanistan Vize Reddi Hakkında

Dosyada yer alan hatalı belge ya da eksik belge tespiti durumunda Yunanistan vize reddi kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle bahsedilen Yunanistan vizesi için gerekli evraklar hakkında özenli davranılması gerektiğini yeniden hatırlatmak isteriz.

Ancak Yunanistan vize başvurusu reddi halinde ülkenin kendi politik durumu nedeniyle olabilecek sorunlar, önceki Schengen vize başvurularında hatalı bir davranışın olması gibi farklı nedenlerden yana şüphe duyulabilir.

Bu noktada bilinmesi gereken dosya kaynaklı retlerde dosya düzenlendikten sonra itiraz dilekçesi ile birlikte değerlendirmenin yinelenmesinin istenebiliyor olmasıdır.

Konsolosluğa yazılan itiraz dilekçesine ek olarak düzenlenmiş olan evrak dosyası iletilmesi yeterlidir.

Elbette bu durumda da visa center çalışanlarından destek ve hizmet alınabilmektedir. Ancak sorunun nedenini açıklama zorunluluğu olmayan Konsolosluğun başka bir nedenden dolayı reddi halinde müdahale edilemez.

Yunanistan Vize Reddi 2023

Sizlere mümkün olduğunca vize alınma sürecinde karşılaşılacak olan prosedür adımları hakkında bilgi vermeye çalışmış bulunuyoruz. Her ne kadar özellikle ilk Yunanistan vize başvurusu yapanlar için geçerli olan bir durumla, süreç karışık görünebilse de oldukça net olan taleplerin yerine getirilmesi ve en önemlisi vize merkezlerinin yönlendirilmelerinin takip edilmesi, başvurunun onay alması için yeterlidir.

Akla takılan sorular, alınmak istenen hizmetler, danışılmak istenen konular hakkında vize merkezleri her daim sizlerin iletişimine yanıt vermeye açıktır. Bu nedenle gerekli durumlarda bahsetmiş olduğumuz bilgiler haricinde edinmek istediğiniz bilgiler için visa center çalışanlarına iletişim bilgilerinden ulaşmanız yeterlidir.

Yunanistan Ticari vize sayfamızı ziyaret ediniz.

Yunanistan Vize Reddi Nedenleri S.S.S

Yunanistan Vize Reddi 10 Madde Nedir?

Yunanistan Vizesi 10Madde Reddi. “ Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir. “Talep edilmesine rağmen, ilgili bilgi notunda belirtilen ve Başkonsolosluğumuz tarafından istenen başvurunuza ilişkin belgelerin yalnız bir kısmını ibraz ettiniz.Feb 18, 2023

Yunanistan Vize Neden Vermez?

Yunanistan vize reddi sebeplerinden biri seyahat amacının inandırıcı olmaması ve gerçeği yansıtmamasıdır. Yunanistan seyahatini finanse edebilmek adına banka hesabında yeterli miktarda para bulunmaması vize reddine yol açabilmektedir.

Hangi Durumlarda Vize Verilmez?

Her devletin ülkesine girmeleri yasaklı/sakıncalı yabancılar listesi vardır. Ayrıca, yasaklılar listesinde bulunmayan bir yabancıya, ekonomik olarak yük olabileceği, kamu düzenini bozabileceği ve kamu sağlığına risk oluşturabileceği gerekçeleriyle vize verilmemesi mümkündür.

Yunanistan Vize Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar

Yunanistan Vizesi Çıkma Süresi

Yunanistan Vize Başvurusu Kaç günde sonuçlanır?

Başvuru adaylarının bekleme sürecinde şüphesiz en çok merak ettiği konulardan biri Yunanistan vizesi sonuç belirlenme süresi olacaktır.

Ancak bu sürenin ne yazık ki kesin bir sınırı yoktur. Her ne kadar Konsolosluk tarafından maksimum 21 iş günü süresi içinde sonuç açıklanacağı vaat edilse de bu süre genel olarak 10 iş günü olmaktadır.

Yine kişilerin seyahat planında bir aksama olmaması adına en az 20 iş günü öncesinde başvurunun yapılması tavsiye edilir.

Yunanistan Vize Kaç Günde Çıkar

Yunanistan Vize Kaç Günde Çıkar

Bahsedilen süreler, uzun süreli vize kategorisinde yapılan başvurularda elbette daha uzun olmaktadır. Verilen iznin 90 günden uzun süreli olması daha kapsamlı bir değerlendirme sürecini gerektirdiğinden 1-2 ay gibi bir sonuç açıklanma süresi verilmektedir.

Bu sebeple uzun süreli Yunanistan vizesi alacak kişilerin yani Yunanistan oturum izni gibi 90 günden uzun süreli seyahatleri için vize alacak olanların en az 40-50 gün önceden başvuruların ı yapmış olmalarını öneririz.

Yunanistan vize başvurusu sonuçları Konsolosluk çalışanlarının tatil dönemlerine ve içinde bulundukları iş yoğunluklarına göre değişir. Ayrıca bu sürenin uzamasına neden olabilecek bir diğer durum da başvuru sahibinden ek belge istenmesi ya da bu kişinin görüşmeye çağırılmasıdır.

Yunanistan Turistik vize sayfamızı ziyaret ediniz.

Yunanistan Vize Kaç Günde Çıkar? S.S.S

Yunanistan Vize Sonuçlanma Süresi Nedir?

Kısa süreli Yunanistan Vizelerinin sonuçlanma süresi 5-7 iş günüdür. Uzun süreli Yunanistan vizelerinde bu süre 15 günü bulmaktadır.

Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Schengen vize kararının verilmesi için yaklaşık 4-5 iş günü gerekmektedir ama başvuru sahibinin uyruğu, Başkonsolosluğun iş yoğunluğu ve istenen vizenin türüne göre işlem sürelerinde değişiklik olabilir.

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vize randevusu

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın bu süreçte iki farklı seçeneği bulunmaktadır. Dileyenler kendileri evraklarını temin edebilir ve Yunanistan Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile şahsen görüşerek başvurularını tamamlayabilirler.

Bu süreçte evraklarda bir hata tespiti halinde ücret iadesi ya da evrak konusunda uyarı olmaksızın ret alınabilir. Bu sebeple genelde ikinci seçenek olan visa center hizmeti aracılığıyla Yunanistan vizesi başvurusu yapmak tercih edilir.

Bahsedilen bu seçenekler yalnızca kısa süre vizeler yani Schengen vizesi için geçerli olup söz konusu Yunanistan oturum izni gibi uzun süreli vizeler olduğunda şahsen Konsolosluk ile görüşme yapılması zorunlu tutulur.

Bu vizelerde her ne kadar Konsolosluk yetkilileri ile mülakat zorunlu tutulsa da evrakların beyan edildiği şekilde hazırlanması ya da süreç hakkında bilgi alınabilmesi için yine yetkili vize merkezlerine danışılabilir.

Yunanistan vizesi almak isteyenlerin evraklarını uygun kategoride hazırlaması gerekir. Örnek vermek gerekirse Yunanistan ticari vizesi almak isteyenlerin iş ortağı firmadan; Yunanistan ziyaret vizesi almak isteyenlerin Yunanistan’daki yakınlarından davet mektubu almış olması zorunludur.

Bu gibi vize kategorisine göre değişen belgeler konusunda dikkatli olunmalıdır. Ayrıca Yunanistan vize başvuru formu gibi yine vizenin türüne uygun şekilde hazırlanması gereken belgelerde de hassasiyet gösterilmesi gerekir.

Yunanistan Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Yunanistan Konsoloslukları kendi bulunduğu bölgedeki illere hizmet vermekte, bu nedenle direkt Konsolosluğa başvuracak olanların merkez ile başvuruda bulunmak için seyahati gerekebilmektedir. Konsolosluk çalışanları, başvuru için ulaşan adayları vize birimine yönlendirir ve uygun bir tarihe çalışma saatleri içerisinde randevu verir.

Bu randevu kapsamında kişiden evrakları teslim alınır ve ek olarak parmak izi kaydı alınır. VIS adı verilen sistem kaydının her 5 senede 1 yenilenmesi gerekir. İstisna durumlar haricinde Yunanistan vize başvurusu yapacak olan herkesin parmak izinin alınması zorunludur.

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan Vize Randevusu

Vize başvurusunu yapmak için visa center hizmeti almayı dileyenlerin ise kendilerine en yakın yetkili danışma merkezine başvurması yeterli olacaktır. Yunanistan vize başvurusu parmak izi alınma işlemi her durumda şart olduğundan vize merkezine danışanların da randevu yoluyla bu işleme tabi tutulması gerekir. Evraklar hakkında bilgi almak isteyenlerin randevu olmaksızın hizmet alacağı kurumu ziyaret etme şansı vardır.

Ancak sıra beklememek, zamandan tasarruf edebilmek amacıyla randevu yoluyla visa center çalışanlarıyla görüşülmesi önerilmektedir. Ayrıca evrak teslimi, kontrolü ve parmak izi için her koşulda Yunanistan vize başvuru randevusu alınması gerekecektir. Yine iletişim bilgileri üzerinden ulaşıldığında randevu verecek olan bu kurumların, online randevu sistemi üzerinden de uygun bir tarihe randevu vermesi mümkündür.

Yunanistan Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Yunanistan Vize Randevusu S.S.S

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kısa süreli Yunanistan vize randevuları yetkili vize başvuru merkezlerinden, uzun süreli Yunanistan vize başvuruları Yunanistan konsolosluklarından şahsen alınır. İstanbul’da bulunan Yunanistan Başkonsolosluğu D ve C tipi vize başvuruları için her Salı 09:30-13:00 arası randevulu ziyaretçi kabul edilmektedir +90 212 393 8290/1/2/4 numarasını arayarak veya grgencon.konfa.gr / visaistfa.gr mail adreslerinden hafta içi 09:00-16:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vize Randevusu Sonrasında Vize Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Vizesi Kaç Günde ÇıkarYunanistan‘a seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarımızın vize başvurusu için gerekli tüm evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri şartıyla vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 7 ile 15 iş günü bir süre aralığında gerçekleşmektedir.

Yunanistan Vize Randevusu Kapı Vizesi Ne Zaman Başlıyor 2023?

Yunanistan kapı vizesi uygulaması, genel olarak 1 Mayıs ve 30 Eylül tarihleri arasında geçerlidir. Yunanistan Konsolosluğu, Yunan adaları kapı vizesi için geçerli olacak kesin tarihleri her yıl Mart ayında duyurmaktadır.

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar (Güncel)

Yunanistan vizesi gerekli evraklar

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar

Yunanistan’a herhangi bir nedenden dolayı seyahat planı olan vatandaşlarımızın öncesinde Yunanistan vize başvuru prosedürlerine tabi tutulması gerekmektedir.

Schengen Bölgesi ülkelerinden olan Yunanistan’a alınacak olan kısa süreli vizeler, Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Bu sebeple 180 gün içinde 90 güne kadar süren seyahatlerde yeşil pasaport hamili vatandaşlarımız tüm bu uygulama prosedürlerinden muaf tutulmaktadır ve vizesiz olarak bahsedilen süre içerisinde ülkede ikamet ve seyahat hakkına sahiptirler.

Yunanistan’a yapılacak olan seyahatin amacı, alınması gereken kısa süreli vize türünü belirler. Ayrıca seyahatin planlanan süresine bağlı olarak kısa süreli ve uzun süreli olarak iki farklı kategoride vize temin edilebilmektedir.

Schengen vizesi klasmanındaki Yunanistan turist vizesi, Yunanistan ticari vizesi gibi kısa dönem vizeler maksimum 90 gün süreyle verilir. Bu sebeple bahsedilen süreyi geçen seyahat planlarında diğer vize türleri yani D sınıfı izinler değerlendirilmelidir. Yunanistan oturum izni, Yunanistan çalışma izni gibi vizeler 90 günü aşan seyahat ve ikamet planları için uygundur.

Schengen vizesi almış olan vatandaşlar Yunanistan’a bu vizeyle girme hakkına sahiptirler ve ek bir vize almalarına gerek yoktur. Ayrıca Yunanistan vizesi almış olanlar da başka bir vize olmaksızın diğer Schengen Bölgesi üyesi Avrupa ülkelerine seyahat edebilirler.

Bu noktada önemli kural Schengen Bölgesi’ne hangi ülkeden giriş yapılacaksa o ülkeden vizenin alınmasıdır. Yunanistan vize başvurusu gerçekleştiren kişi aldığı Schengen vizesiyle başka bir ülkeden seyahatini başlatacaksa, muhtemelen vizesini alması için diğer ülkenin başvuru sistemine yönlendirilir.

Seyahatin amacına göre turistik, ticari, transit geçiş ya da ziyaret gibi kategorilerde kısa dönem vizeler alınabilir. Bu vizeler için verilen maksimum geçerlilik süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.

Yunanistan Turistik Vizesi

Seyahati boyunca herhangi ticari bir işlem yürütmeyecek ya da bir yakınını ziyaret etmeyecek kişiler, gezip görme, kültür geliştirme amaçlı seyahatlerinde Yunanistan turist vizesi almaktadırlar. Bu vizeye ilk başvuru yapanlar için genelde 30 gün süreyle vize verilmektedir. Ancak sunulan evraklar ve yapılan kapsamlı değerlendirmeler neticesinde süre 90 güne kadar uzayabilmektedir.

Hali hazırda Schengen vizesi olanlar herhangi bir şekilde Yunanistan turist vizesi almadan da ülkeyi ziyaret edebilirler. Ancak Avrupa’ya Yunanistan üzerinden giriş yapılacaksa bu vizenin yine Yunanistan Konsolosluğundan alınması gerekir.

Kısa süreli bu vize için başvuru adaylarına iki alternatif tanınmaktadır.

Dileyenler başvurusunu evraklarını kendisi temin yine kendisi randevu alarak Yunanistan Konsoloslukları ve Büyükelçiliklerine iletmesi mümkündür. Bu başvurularda kişinin şahsen Konsolosluğa gitmesi ve parmak izi vermek, evraklarını iletmek gibi nedenlerden kendisi randevu alması gerekir.

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Yunanistan turist vizesi başvurusu için bir diğer alternatif de vize merkezlerinden danışmanlık hizmeti alarak başvuru işlemlerinin tamamlanmasıdır.

Kişiler kendi adreslerine en yakın visa center ile görüşme sağlayarak Yunanistan vizesi için istenen evraklar hakkında bilgi alabilir ve yine aldığı hizmet doğrultusunda evraklarını tamamlayabilirler.

Böylece Konsolosluğa şahsen gitmek zorunda kalınmaz ve sorun yaşanması olası konularda risk en aza indirilir. Çünkü alanında deneyimli ve bilgili visa center çalışanları her daim Yunanistan turist vizesi başvurusu hakkında gerekli hizmetleri sağlamaya hazırdırlar.

Başvuru sürecinin şüphesiz en önemli mevzusu hazırlanması gereken evraklardır. Evrakların Yunanistan turist vizesi için gerekli görülen prosedürlere uygun, seyahat amacına yönelik hazırlanmış olması gerekir.

Evraklardaki herhangi bir eksik ya da hata sürecin olumsuz ilerlemesine yol açacak, vize başvurusu retle sonuçlanacaktır. Hatta yanlış bilgi beyanı halinde kişinin cezai yaptırımla karşılaşması dahi söz konusu olabilir.

Bu sebeple visa center tarafından yapılan yönlendirmelerin takip edilmesi, evrakların güncel olmasına özen gösterilmesi ve evrak düzenleme konusunda dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizmek isteriz.

Kişinin tüm seyahati boyunca yalnızca kültürel amaçlı işlemlerde bulunma hakkı olduğu unutulmamalıdır. Başka bir faaliyette bulunma amacı olanların Yunanistan turistik vize başvurusu yerine hangi alternatifleri olduğunun değerlendirilmesi gerekir.

Yunanistan Vize sayfamızı ziyaret ediniz.

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar (Güncel) S.S.S

Yunanistan Vizesi İçin Ne Gerekli?

YUNANİSTAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
En az 6 ay geçerli pasaport, varsa eski pasaportlar, Pasaport Fotokopileri.
Kimlik fotokopisi.
Vukuatlı Nüfus kayıt örneği ( E-Devletten alınacaktır.)
İkametgah ( E-Devletten alınacaktır.)
2 adet (Biometrik) fotoğraf.
Otel, uçak rezervasyonları

Yunanistan vizesi Nasıl kolay alınır?

Özellikle seyahat amacı net olan, gidiş dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonu işlem süresince iptale düşmemiş olan vatandaşlarımızın Yunanistan vizesi almaları daha kolay olacaktır.

Vize için banka hesap dökümü kaç aylık?

Vize başvurusu banka hesap dökümü son 3 ay içerisinde alınan ve finansal durumu ispatlayıcı belgedir. Başvuru öncesinde hesaba yüklü tutarda para girişi olduğu durumlarda kaynağının ilgili ülkenin konsolosluğuna ispatlanması gerekmektedir.